تبلیغات
نوابیسم

نوابیسم
امام علی (ع) : کسی که بوقت یاری رهبرش در خواب باشد،زیر لگد دشمنش بیدارمیشود.
قالب وبلاگ
کلید شماره 1

مجموعه "کلید" باز خوانی خطبه ها ونامه های حضرت امیر المومنین ،علی بن ابی طالب (علیه السلام)در نهج البلاغه غریب ! میباشد؛باوجود اینکه نهج البلاغه منتخبی از فرمایشات حضرت ویا نامه هایی که نوشته اندمیباشد ولی حقا یکی از کتب جامع از لحاظ تنوع موضوعی می باشد که از اصول مهمه مدیریت وسیاست گرفته تا مباحث دقیق فلسفی وعرفانی واخلاقی را در بر دارد.

 ما به یاری حضرتش دوبار در هفته مجموعه کلید رابرای عزیزان منتشر میکنیم امیدوارم با خواندن مطالب -که سعی شده است بامتنی روان وساده باشد- وقدری تأمل وتفکر در مورد مطالب ؛ به کلیدهایی برای زندگی خود دست یابیم .

قطعا از نظرات شما بی نیاز نیستیم وهمیشه دوست داریم با نظرات خود ما را هم یاری کنید ویا تجربیات خود را بعد از خواندن وعمل کردن به دستورات اول مظلوم عالم ،با دوستان دیگر شریک شوید .

    در ادامه مطلب برای شروع کار خطبه ای را تقدیم دوستان میکنیم ............

برای گرفتن سرزمینی که متعلق به تو و کسانی است که دوستشان داری باید بجنگی ، باید از همه آنچه داری بگذری تا بتوانی آنچه را بدان عشق می ورزی نگه داری .

همه شنیده اند که " القلب حرم الله " قلب انسان خانه خداست وچه محبوبی بالاتر از او پس در خانه محبوبت کس دیگری را راه نده ؛ وحال اگر غصب شده باید بجنگی تا همه آن را از اشغال در بیاوری .

به نوع جنگی که اصحاب محمدصلی الله علیه و آله وسلم با دشمن کرده اند نگاه کن :

« ما در کنار رهبرمان (پیامبر) وبرای آرمان ها واهدافمان حتی با پدران وپسران وبرادران وعموهایمان جنگیدیم ؛ واین پای گذاشتن بر احساسات و عواطفمان برما اضافه نکرد مگر ایمان وتسلیم بیشتر در برابر خدا؛ وجدیت بیشتر برای حرکت در راه راست . تحمل سوزش درد ها راحت تر بود ! وباعث جدیت ما را در برابر دشمنان میشد.

در جنگ یک نفر از ما ویک نفر از دشمن مثل دو شیر نر به جان هم می افتادیم تا جان همدیگر را بگیریم و کاسه مرگ را به حریف بنوشانیم ؛ گاهی از ما پیروز میشد وگاهی از دشمن.

ولی خدا صداقت مارا دید دشمن را به خاک ذلالت افکندوما رابه قله نصر رساند،تا اینکه آرزوی دل رهبرمان (اسلام )مستقر شد،مثل شتری که به موقع خواب گردن وسر خود را بر روی زمین به خاک می اندازد.

به جان خودم سوگند ! اگر ما هم به مثل شما عمل می کردیم از دین اثری نبود ؛ برایش نه عمودی می ماند ونه شاخ وبرگی .

به خدا سوگند! با این وضعی که دارید از دنیا به جای شیر ، خون می دوشید وبه دنبالش دچار ندامت وپشیمانی میشوید »1

    کلیدها :
  • برای اهداف بزرگ از احساسات و عواطف که همیشه مثل غل وزنجیر به دست وپای انسان هستند باید دور بود وگاها پا روی آنها گذاشت مخصوصا در مباحث دینی ومسایل وتکالیف شرعی.     
  • گذشت از احساسات و عواطف در جایی که پای دین است ( نه در همه جا ) باعث جدیت در  راه راست می شود وبرای افزایش ایمان وتسلیم خوب است .
  • صداقت حرف اول و آخر در همه جای زندگی مخصوصا با خدا ، که باعث گشایش درهای رحمت الهی است
  • سوگند به جان علی ! که راست می گوید با این وضعیت  ما نه عمودی برای دین می ماند ونه شاخ وبرگی برای آن قضاوت با خودتان !!


    بقیه کلید ها بر عهده شما منتظر نظراتتان هستیم .

    ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

    پانوشت:

    1 : خطبه 56 از نسخه های صبحی صالح واز نسخه های فیض الاسلام خطبه 55 طبقه بندی: کلید(بازخوانی نهج البلاغه )،
برچسب ها: نهج البلاغه، خطبه 56، حضرت علی،
[ پنجشنبه 4 خرداد 1391 ] [ 06:23 ق.ظ ] [ حاج ابراهیم ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

خلاف تفکر علمی جدید ، «آدم» خود مقصد و مقصود خلقت کائنات است و همه عالم اکبر عرصه ای است تا این کهکشان کعبه و این منظومه خورشیدی خلق شوند و این سیاره خاکی که نگین انگشتری عالم است و حجت اولین و آخرین خداوند را در خود می پرورد . یعنی همه عالم خلق شده است تا آدم خلق شود و اگر قدمای ما می گفتند که زمین مرکز عالم است ،این سخنی نیست که کوپرنیک و گالیله با یک تلسکوپ بتوانند آن را نفی کنند .
حقیقت آخرین چیزی است که بشر _ در مقام کلی خویش _ به آن خواهد رسید و بنابراین ، «حکومت حق» که بر مطلق عدل بنا شده، آخرین حکومتی است که در سیاره زمین بر پا خواهد شد. همه تحولات تاریخی در حیات بشر «در انتظار موعود» صورت گرفته است، چه بدانند و چه ندانند.
نویسندگان
لینک دوستان
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
Online User
IranSkin go Up

ایران رمان