تبلیغات
نوابیسم

نوابیسم
امام علی (ع) : کسی که بوقت یاری رهبرش در خواب باشد،زیر لگد دشمنش بیدارمیشود.
قالب وبلاگ
به تازگی وقتی یکی از خاطره‌های مربوط به خانواده رژیم فاسد پهلوی را می‌خواندم، ناگهان متوجه پدیده مهمی در بین اعضای اصلی این رژیم فروپاشیده شدم. موضوع جالب از چگونگی دفن زن اول رضاخان- "ملوک" یا " تاج‌الملوک"، موسوم به " ملکه مادر" در گورستان بی‌خانمان‌های نیویورک، ناشی می‌شد. 
 
داستان حقیقی چگونگی کفن و دفن خفت‌بار و ذلیلانه همسر اول رضاشاه و به اصطلاح ملکه مادر پهلوی‌ها، توجه مرا نسبت به مطالعه دقیق پایان کار دو شاه منحوس و مستبد پهلوی- "رضا خان و محمدرضا"- و وابستگان درجه اولشان جلب کرد. 
 
خوشبختانه همانگونه که در تاریخ معاصر، درباره برخی عملکردهای ضد میهنی، ضد دینی و خائنانه پهلوی‌ها مثل همکاری آن‌ها با انگلیسی‌ها در تجزیه بخش‌هایی از خاک ایران-بحرین- و اعمال کاپیتولاسیون به نفع مستشاران و اتباع آمریکایی حاضر در خاک ایران، اطلاعات کافی وجود دارد، درباره چگونگی مرگ و پایان کار این خاندان پلید نیز، حقایق و اسناد تاریخی ثبت و ضبط است. 
خاندان منحوس پهلوی از زمان کودتای انگلیسی 1299 به بعد، در دوران حکومت استبدادی خود ظلم‌های فراوانی را نسبت به مردم و خاک ایران روا داشتند. خاندان مضمحل پهلوی چنان دوران سرد و تاریکی بر یک ملت تحمیل کردند که حتی خاک مقدس ایران هم پذیرای باقی‌مانده اجساد این سلسله پلید نیست. سرنوشت سلسله پلید پهلوی، سرنوشتی شوم و علت و دلیل آن، وابستگی و آلودگی است. 
 

رضا قلدر به اصطلاح موسس کودتاچی این سلطنت در سال‌های آخر حكومت استبدادی خود به جزیره موریس تبعید شد تا در پایان زندگی‌اش از ابهت و شکوه رضاخانی خبری نباشد و سرنوشتش تلخ‌تر از آنچه بدبین‌ترین افراد درباره‌اش پیش‌بینی کرده بودند، رقم بخورد. 
 
مرگ خفت‌بار "رضاخان میرپنج" در آفریقا 
 
"رضا قلدر" سرانجام پس از دومین سکته قلبی در"ژوهانسبورگ" مرد. جسد وی را پس از مرگ به مصر بردند و در آنجا به امانت گذاشتند. در اردیبهشت1329, در دوره نخست وزیری"رجبعلی منصور" جنازه به ایران آمد و به شهر ری برده شد و در آن‌جا دفن شد. ابتدا برخی از نمایندگان جبهه ملی با برگزاری مراسم برای وی مخالفت کردند و قصد داشتند در مجلس سخنرانی‌هایی درباره دوره "رضا قلدر" و علیه وی ایراد کنند که این امر منجر به نگرانی دربار شد. سرانجام با وساطت "منصورالملک" نخست وزیر وقت با"حسین مکی" و مذاکره مکی با "محمد مصدق" قرار بر این شد که مجلس در این باره سکوت کند و نطقی علیه رضاخان ایراد نشود . 
در 24 دی‌ماه 1357 و زمان کوتاهی پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، جنازه رضاقلدر بار دیگر به همراه جسد پسرش "علی‌رضا پهلوی" توسط محمدرضا، نخست به "لس‌آنجلس" و سپس به "مصر" برده شد. 

 
"همسران رضا خان": 
 
رضا قلدر، نیز همچون همه پهلوی‌ها به زن‌بارگی و خست و مال‌اندوزی و دزدی معروف بود.  
 
همسران "رضا شصت‌تیر" نیز همانند خود رضا قلدر به سرنوشت شومی دچار شدند. 
 
"تاج‌الملوک"( "ملکه مادر") 
 
"تاج‌الملوک آیرملو" معروف به "ملکه مادر"، "دومین همسر رضاخان" و "مادر محمدرضا پهلوی" بود. 
 

تاج‌إلملوک به همراه محمدرضا پهلوی 
 
آیرملو در 15 رجب 1294 شمسی در سن 24 سالگی یا به قولی 18 سالگی به عقد رضاخان میرپنج در آمد. "اشرف"، "فاسدترین دختر رضاخان" در خاطراتش می‌نویسد: "هنگام عروسی، مادرم 24 سال داشت". 
 
 دفن زن رضا قلدر در گور دسته جمعی: 

ماجرا از این قرار بود که بدلیل عدم پرداخت پول بوسیله رضا پهلوی و دیگر نوادگان تنی و ناتنی تاج‌الملوک،"فرح"، بیوه هفتاد ساله محمدرضا، مبلغ پنج هزار دلار برای کفن و دفن زن اول رضاخان می‌پردازد، اما غلامرضا پهلوی شیاد، آن‌ پول را خرج اعتیاد. بی‌بند و باری‌های خود می‌کند و شهرداری نیویورک ناچار می‌شود، جنازه بر جای مانده و در حال گندیدن تاج‌الملوک را به همراه جسد تعدادی از ولگردها و بی‌خانمان‌های نیویورک در گوری مخصوص این افراد دفن کند.
طبقه بندی: تاریخ معاصر،
برچسب ها: رضا قلدر، پهلوی، گور، اشرف، فرح، شصت تیر،
[ سه شنبه 15 اسفند 1391 ] [ 11:31 ب.ظ ] [ حاج ابراهیم ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

خلاف تفکر علمی جدید ، «آدم» خود مقصد و مقصود خلقت کائنات است و همه عالم اکبر عرصه ای است تا این کهکشان کعبه و این منظومه خورشیدی خلق شوند و این سیاره خاکی که نگین انگشتری عالم است و حجت اولین و آخرین خداوند را در خود می پرورد . یعنی همه عالم خلق شده است تا آدم خلق شود و اگر قدمای ما می گفتند که زمین مرکز عالم است ،این سخنی نیست که کوپرنیک و گالیله با یک تلسکوپ بتوانند آن را نفی کنند .
حقیقت آخرین چیزی است که بشر _ در مقام کلی خویش _ به آن خواهد رسید و بنابراین ، «حکومت حق» که بر مطلق عدل بنا شده، آخرین حکومتی است که در سیاره زمین بر پا خواهد شد. همه تحولات تاریخی در حیات بشر «در انتظار موعود» صورت گرفته است، چه بدانند و چه ندانند.
نویسندگان
لینک دوستان
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
Online User
IranSkin go Up

ایران رمان