تبلیغات
نوابیسم

نوابیسم
امام علی (ع) : کسی که بوقت یاری رهبرش در خواب باشد،زیر لگد دشمنش بیدارمیشود.
قالب وبلاگ

"قمر الملوك" همسر سوم رضاقلدر: 


رضا خان كه به زن بارگی معروف بود در سال 1306 با زنی از خانواده قاجار ازدواج كرد، به نام "قمرالملوك" كه "غلامرضا" از اوست. نام اصلی‌ وی "قمرالملوك" بود و تعلیمات ابتدایی و متوسطه را دیده بود و با اصول معاشرت آشنایی داشت. گفته­‌اند که روز عید قربان، هنگامی كه رجال كشور برای سلام نزد "احمدشاه" رفته بودند، وزیر جنگ(رضاخان) لبخند­زنان به "مجدالدوله" گفت: "به من خبر دادند كه شما نوه بسیار زیبایی دارید و من خواستم موافقت كنید كه او را به همسری خود انتخاب كنم". مجدالدوله با این پیشنهاد موافقت كرد و روز بعد رسماً مراسم خواستگاری انجام شد. پس از موافقت در حالی­ كه "توران" 17 ساله و رضاخان 47 ساله بود، در سال 1300 ازدواج صورت گرفت. یك سالی كه رضا شصت‌چی با توران زندگی كرد همیشه میان تاج­‌الملوك و او به علت حسادت تاج­‌الملوك، دعوا و جنجال بود و تاج­‌الملوك، توران را در فشار قرار داد. 
 
به هر حال دسیسه­ چینی‌های تاج­‌الملوك از یك سو و بدخلقی رضاخان از سوی دیگر، توران جوان را كه به اجبار ازدواج کرده بود عاصی کرد و روابط این دو را تیره ساخت. رضاقلدر این زن را پس از یك سال طلاق داد. تنها لطف رضاخان به ملكه توران، اجازه نگهداری از فرزند بود؛ اما به نقلی دیگر رضاشاه هرگز توران را طلاق نداد و همچنان توران در حلقه نكاح او بود. 
 
توران پس از جدایی، با پسرش غلامرضا زندگی می‌کرد و سال‌ها بعد در سال 1324 با ملک‌پور (بازرگان معروف) ازدواج کرد. او پس از انقلاب اسلامی، ایران را ترک کرد و در آلمان اقامت گزید تا اینکه بر اثر کهولت سن به خانه سالمندانی در پاریس سپرده شد و همانجا به سال۱۳۷۴در سن ۹۱ سالگی مرد. 
 
"فرزندان رضاخان": 
 
رضاقلدر 11 و به روایتی 12 فرزند داشت که نخستین پسرش، محمدرضا بعد از او به سلطنت رسید. 
 
"اشرف پهلوی"، ام‌الفساد دربار: 
 
اشرف پهلوی که فساد او شهره عالم بود، "خواهر همزاد محمدرضا" است. او پس از اتمام تحصیلات رایج آن زمان، بنا به توصیه پدرش با "علی قوام" پسر "قوام‌الملک شیرازی" ازدواج کرد که بعد از ۲۰ شهریور این ازدواج به طلاق انجامید. 
 
دومین ازدواج اشرف با "احمد شفیق"، خواهر زاده "ملک فاروق" "پادشاه مصر" بود. وی در دوران نخست وزیری مصدق به‌ خاطر دخالت در سیاست و حمایت از مخالفان دولت از کشور تبعید شد و به فرانسه رفت و قبل از کودتای 28 مرداد وارد تهران شد. 
  

بعد از مدتی، ازدواج اشرف با شفیق به طلاق انجامید. اشرف بعد از سال ۴۰ با جوان تحصیل کرده‌ای به نام "مهدی بوشهری‌پور" در پاریس ازدواج کرد. اشرف بخاطر نوع شخصیت و دخالتش در سیاست ایران و دست داشتن در معاملات مالی و اقتصادی و نیز زندگی خصوصی جنجال‌برانگیز و مفاسد اخلاقی گسترده، مورد انتقادشدید مخالفان حکومت پهلوی قرار داشت. 
 

فساد مالی و اخلاقی اشرف پهلوی به حدی بود که حتی "ساواک" را به واکنش واداشت و رفتارهای او را مغایر شئون سلطنت گزارش کرد. خبرهای متعدد از دخالت او در قاچاق مواد مخدر در کنار عیاشی و ولخرجی، در همه محافل بر سر زبانها بود. 
 
اشرف در سالهای پس از انقلاب اسلامی در آمریکا زندگی می‌کرد و در حال حاضر از سرنوشت او خبری در دست نیست. چند سال پیش، جسته و گریخته، خبرهایی از ابتلای او به آلزایمر شدید حکایت می‌کرد. 
 
سرنوشت شوم "فرزندان اشرف": 
 
"شهریار شفیق": 
 
"شهریار شفیق" با نفوذی که در ارتش ایران داشت قصد انجام کودتایی را برای بازگرداندن شاه معدوم به ایران داشت که در نهایت در روز جمعه 16 آذر  1358 هنگام خروج از اقامت‌گاه اشرف، به ضرب دو گلوله افراد مسلح که به پشت گردن و سر وی اصابت کرد، كشته شد. 
 

"آزاده شفیق" 
 
آزاده شفیق "دختر اشرف" و همکار "بهروز صوراسرافیل" در شبکه‌های ماهواره‌ای سلطنت‌طلب، به دلیل نامعلومی مرد. 
 

آزاده در سال‌های بعد از انقلاب اسلامی با راه اندازی کمپین و انتشار روزنامه "ایران آزاد" با همکاری "بهروز صور اسرافیل"، از دیگر عناصر سلطنت طلب به فعالیت علیه جمهوری اسلامی ایران پرداخت. 
 طبقه بندی: تاریخ معاصر،
برچسب ها: پهلوی، رضاخان قلدر، محمد رضا، اشرف، فرح دیبا،
[ سه شنبه 15 اسفند 1391 ] [ 10:38 ب.ظ ] [ حاج ابراهیم ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

خلاف تفکر علمی جدید ، «آدم» خود مقصد و مقصود خلقت کائنات است و همه عالم اکبر عرصه ای است تا این کهکشان کعبه و این منظومه خورشیدی خلق شوند و این سیاره خاکی که نگین انگشتری عالم است و حجت اولین و آخرین خداوند را در خود می پرورد . یعنی همه عالم خلق شده است تا آدم خلق شود و اگر قدمای ما می گفتند که زمین مرکز عالم است ،این سخنی نیست که کوپرنیک و گالیله با یک تلسکوپ بتوانند آن را نفی کنند .
حقیقت آخرین چیزی است که بشر _ در مقام کلی خویش _ به آن خواهد رسید و بنابراین ، «حکومت حق» که بر مطلق عدل بنا شده، آخرین حکومتی است که در سیاره زمین بر پا خواهد شد. همه تحولات تاریخی در حیات بشر «در انتظار موعود» صورت گرفته است، چه بدانند و چه ندانند.
نویسندگان
لینک دوستان
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
Online User
IranSkin go Up

ایران رمان