تبلیغات
نوابیسم

نوابیسم
امام علی (ع) : کسی که بوقت یاری رهبرش در خواب باشد،زیر لگد دشمنش بیدارمیشود.
قالب وبلاگ

شاید از معدود فیلمهایی که ترغیب شدم بخاطرش هم وقت بذارم وهم پول ناقابل 3500 تومنی خرج کنم همین فیلم شیار بود که البته باعث پر شدن شیاری که بین ما و فراموشی شهدا ایجاد شده بود بشود 
فیلمی با شروع خوب ،فضایی نوستالژیک برای ما بچه روستایی ها و میانه ای خوب والبته پایانی خوبتر .هر چندبقول یکی از منتقدین -حسین عیدی زاده - می شد صحنه خواب دیدن جواد عزتی نباشد تا به فیلم نمره کامل داد چرا که مخاطب با این نوع مسایل ارتباط نمیگیره و تو ذوق آدم میزنه .
چند صحنه  نا خودآگاه انسان را مجبور به گریه میکنه ! واین یعنی همراه سازی مخاطب:
  • یکی از صحنه ها  که ادم رو دگرگون میکنه بستن رادیو به کمر مادر چشم انتظار قصه و تنظیم اون روی موج عراقه که اسم اسرا رو توش اعلام میکنن.واوج این مورد جایی هستش ک پسرش بخوابش میاد و مریلا زارعی خطاب به پسرش میگه بعد 15 سال اومدی که چی؟؟  ببین -اشاره ب کمرش - پینه بسته.
  • دومین صحنه خوب فیلم خبر اشتباهی که به مادر میدن ، اینکه پسرت زنده است وما دیدیمش  و مادری که دنبال همه آزاده ها افتاده بود وعکس پسرش را نشان داده بود ودر نهایت خبری از پسر نیافته بود و مورد ترحم  و دلداری همه بود حال باید خودی نشان میداد به کوچه امده اونقدر از خوشحالی داد میزنه ودر نهایت از حال میره و همان شب سوری بپا میکنه.
  • صحنه بعدی فردای اون روزه که با خوشحالی به دیدار آزاده ای میره که خبر آورده ولی متوجه میشه پا برهنه اومده ولی چون دیر میشه همون پا برهنه ادامه میده شاید صحنه عادی باشه ولی وقتی با آخر فیلم ارتباط پیدا میکنه صحنه محشریه .وقتی مادر رو به اتاقی که  تابوت شهید انجاست میبرن او دوباره کفشها رو بی اختیار در میاره یعنی «فاخلع نعلیک انک بواد مقدس........»
  • یکی از نقاط جالب فیلم ک با مهارت کار شده بحث رادیویی هست ک مادر به کمر بسته وتا وقتی که به این امید داره خبری از پسر نمیشه ووقتی که کاملا ناامید میشه و میره توی زمین کشاورزی با توکل به کارش میرسه فرج حاصل شده وجنازه پسر پیدا میشه واین یعنی اضطرار که با مهارت تمام کار شده والبته غیر مستقیم.
  • در اخر سکانس اخر که مادر بر بالین پسر نشسته واول دست بر روی کل تابوت که زیر پرچم ایرانه میکشه والبته بدنی احساس نمیکنه اونجا به دلش نارضایتی راه نمیده و پرچمو کنار میزنه وبا کفنی با اندازه یک بچه چند ماهه مواجه میشه و........
باید تشکر کرد از خانم آبیار و البته بازی خوب مریلا زارعی
میارزه وقت گذاشت ولذت برد از سینمایی ک ارزشها رو پررنگ میکنه و به ما یاد آوری میکنه خیلی از چیزها رو فراموش کردیم در روزمرگی هایمان
 طبقه بندی: یادداشت ها،
[ چهارشنبه 28 آبان 1393 ] [ 10:06 ب.ظ ] [ حاج ابراهیم ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

خلاف تفکر علمی جدید ، «آدم» خود مقصد و مقصود خلقت کائنات است و همه عالم اکبر عرصه ای است تا این کهکشان کعبه و این منظومه خورشیدی خلق شوند و این سیاره خاکی که نگین انگشتری عالم است و حجت اولین و آخرین خداوند را در خود می پرورد . یعنی همه عالم خلق شده است تا آدم خلق شود و اگر قدمای ما می گفتند که زمین مرکز عالم است ،این سخنی نیست که کوپرنیک و گالیله با یک تلسکوپ بتوانند آن را نفی کنند .
حقیقت آخرین چیزی است که بشر _ در مقام کلی خویش _ به آن خواهد رسید و بنابراین ، «حکومت حق» که بر مطلق عدل بنا شده، آخرین حکومتی است که در سیاره زمین بر پا خواهد شد. همه تحولات تاریخی در حیات بشر «در انتظار موعود» صورت گرفته است، چه بدانند و چه ندانند.
نویسندگان
لینک دوستان
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
Online User
IranSkin go Up

ایران رمان